Máte mravca na záhrade?

  • George Brookman
  • Bydlení

Red Garden Ant, Myrmica Rubra, Worker Inside, Dead Fly

Mať pár mravcov je na záhrade bežné, ale problém nastáva, keď sa z pár vytvorí cestičky a všimnete si, že blízko Vašej úrody vytvorilo mravenisko. Skôr ako začnete mravenisko boriť, prečítajte si tento článok!

Spravidla platí, že sa nevypláca zrovnať mravenisko so zemou. Mravce sa len premiestni na horšie dostupné miesto. Máte teda dve možnosti: pokúsiť sa presunúť mravenisko, alebo použiť pesticíd.

 

Presun mravenisko

Pokiaľ chcete najskôr skúsiť mravca ušetriť, vyskúšajte metódu s náhradným, lepším priestorom pre mravenisko v tesnej blízkosti pôvodného. Pripravte veľký kvetináč a naplňte to hlinou a zvyšky jedla. Vhodné je ho preklopiť otvorom k zemi a vložiť pod kvetináč pár kamienkov, aby mali mravce prístupové cesty. Takto nechajte niekoľko dní - zhruba týždeň - mravca presťahovať sa a na konci môžete obývané mravenisko podobrať lopatou, naložiť na vozík a dať mravca do prírody, dostatočne ďaleko od Vášho bydliska.

 

Hubenie mravcov

Ak sa rozhodnete pre radikálnu a rýchle riešenie, odporúčame nasypať pesticíd vo forme granúl, prášku, alebo spreje na cestičky, ktoré vedú k mravenisku, alebo priamo do mraveniska. Môžete znovu aplikovať v prípade potreby a problémy s mravce by mali byť pominuli.

Pokiaľ máte ovocné stromy, je pravdepodobné, že uvidíme mravca liezť po kmeni a okusovať našej úrodu. Môžeme na stromy nalepiť obojstrannú lepiacu pásku s feromónmi, na ktorých sa mravce prilepí.

Dajte však pozor, aby ste počas hubenie mravcov nepoškodili chémiou svojou záhradu, alebo zvieratá pohybujúce sa vo Vašom okolí!

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete na našich stránkach zverejniť článok?

Kontaktujte nás e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.