Informácie o všetkom z celého sveta

Sekčné, posuvné, alebo rolovacie brány? Poradíme vám s výberom optimálneho riešenia

  • George Brookman

rolovacie brány

Ak sa v súčasnosti pozriete na cesty, uvidíte mnohonásobne viac automobilov ako pred takými dvadsiatimi rokmi. S rastúcim počtom vozidiel súvisí aj rozširujúca sa ponuka garážových brán, pretože stále viac ľudí si uvedomuje, že je dôležité mať automobil v bezpečí. Bohužiaľ, každý deň sa stanú desiatky prípadov, kedy dôjde k odcudzeniu motorového vozidla. Stačí sa pozrieť na dnešnú ponuku garážových brán a zistíte, že máte naozaj z čoho vyberať. Zvoliť môžete sekčné, posuvné, ale aj rolovacie brány. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme prednosti všetkých týchto druhov.

Sekčné garážové brány

Prvú skupinu, zároveň aj najžiadanejšiu, tvoria sekčné garážové brány. Chvália sa perfektnou zvukovou izoláciou, a tak môžete daný variant zvoliť aj do garáží, kde trénujete so svojou skupinou na koncert. Sekčné brány majú okrem iného aj veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti, teda sa nemusíte obávať, že by bol váš štvorkolesový miláčik v mraze.

Ich špecifickým znakom je, že sa zasúvajú pod strop, takže sú vhodné hlavne v garážach, kde je priestor pod stropom voľný.

Posuvné garážové dvere

Ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžete mať sekčnú alternatívu, ponúkajú sa vám posuvné garážové brány, ktorá zachádzajú pozdĺž steny. Dvere môžete otvoriť len čiastočne, a tak nemusíte do dverí nechávať robiť ešte klasické vstupné dvere.

Rolovacie garážové vráta

Záverom musíme spomenúť rolovacie brány, ktoré sú vskutku praktické. Ich prednosťou je, že nezaberajú žiadne miesto, pretože sa rolujú do boxu umiestneného nad stavebným otvorom. Šetria tak miesto ak pod stropom, tak aj pozdĺž steny.

Ak hľadáte špecialistu, ktorý sa zaoberá výrobou rolovacích brán, či už pre priemyselné, alebo osobné využitie, pozrite sa do pestrého produktového portfólia firmy SPEDOS. Pôsobí na českom aj slovenskom trhu.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete na našich stránkach zverejniť článok?

Kontaktujte nás e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.