Informácie o všetkom z celého sveta

Protipožární ocelové dveře

  • George Brookman

K jakým účelům slouží protipožární ocelové dveře a jak vybrat ty správné? Je lepší pořídit dveře se zabraňováním šíření tepla nebo omezením šíření tepla? A kde nakoupíte nejlepší protipožární dveře? Přečtete si v tomto článku. 

Co jsou protipožární ocelové dveře?

Protipožární dveře jsou dveře se speciální konstrukcí, která brání rychlému šíření plamenů, kouře a tepla dovnitř budovy. Protipožární dveře jsou rozděleny do několika kategorií podle jejich požární odolnosti. 

Požární odolnost označuje dobu, po kterou odolávají plamenům a vysokým teplotám. Časové období je v minutách, základní hodnotová stupnice je 1 S a jednotka je 30, 45, 60, 90, 120 a 180. Požadovaná požární odolnost závisí na vyšším riziku požáru v požární zóně připojené ke dveřím. Požární odolnost skutečných požárních uzávěrů by měla dosáhnout alespoň požadované požární odolnosti.

Jaké existují typy požárních uzávěr aneb podle čeho vybrat protipožární dveře? 

Požární uzávěry zabraňující šíření tepla se nazývají EI (t), kde:

  • E (t) je kritériem integrity, která hodnotí schopnost protipožárních dveří odolat účinkům požáru na jedné straně, aniž by se oheň přenášel na neexponovanou stranu průchodem spalin nebo plamenem po celou dobu jejich požadovaného požáru odpor t [min]; porušení kritéria integrity také porušuje následující kritérium izolace;
  • I (t) je izolační síla protipožárních dveří, tj. aby se zabránilo významnému přenosu tepla z jedné strany dveří na druhou a tím se zabránilo přenosu ohně tímto způsobem, musí kritérium opět splňovat výrobek s požadovanou dobou požární odolnosti t [min];
  • Dveře EI (t) by měly být použity u vchodu do chráněných únikových cest a na nich nebo tam, kde je takové uzavření požadováno.

Požární uzávěry omezující šíření tepla označujeme EW (t), kde je:

E (t) je kritériem celistvosti;

  • W (t) je radiačním kritériem, tj. schopnost stavebního prvku odolat účinkům požáru na jedné straně, aby se snížila pravděpodobnost přenosu požáru významným přenosem sálavého tepla jak na produkt, tak na sousední materiály, by toto kritérium mělo být udržováno dveřmi po požadovanou dobu požární odolnosti;
  • Dveře EW (t) se používají mezi zónami obecných požárních úseku.

Kde pořídit protipožární ocelové dveře?

Existuje celá řada možností, kde můžete zakoupit protipožární dveře, nicméně vám silně doporučujeme se v této oblasti vždy zaměřovat na prodejce, kteří splňují veškeré normy podmiňující prodej zboží požární bezpečnosti, zároveň také doporučujeme spolupracovat s dlouhodobě zavedenými podniky, které svou práci dělají dlouhodobě kvalitně a svědomitě. 

Za sebe doporučujeme využít pro nákup protipožárních dveří společnost Spedos, která je na trhu již od roku 1991 a dlouhodobě patří mezi přední hráče na českém a zároveň slovenském trhu s prodejci protipožárních dveří. Dnes je společnost považována za stabilní, zkušenou a maximálně spolehlivou. Velkou výhodou je 24 hodinová podpora na call centru, kdyby se něco pokazilo. Ale nebojte, to se téměř nestává! 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete na našich stránkach zverejniť článok?

Kontaktujte nás e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.