Informácie o všetkom z celého sveta

Proč je cena trapézových plechů v roce 2021 tak vysoká?

  • George Brookman

Všichni víme, že rok 2020 a 2021 není nijak jednoduchý z pohledu ekonomiky. Inflace je neúprosná a ceny spotřebních věci neustále rostou. Když se podíváme na dnešní inflaci, tak ta dosahuje hodnot kolem 5 %. A předpokládá se, že inflace bude růst ještě více. Tento krok se samozřejmě dotkl také cen materiálů ve stavebnictví, tím pádem i ceny trapézového plechu. Kolik zaplatíte za trapézový plech se dozvíte ve článku níže.

Jak už bylo zmíněno v předchozím odstavci, hlavním důvodem proč se ceny víceméně všeho zvyšují je ta všemi známá inflace. No dobře, úplně všichni nerozumí pojem inflace, tak si ji pojďme zjednodušeně vysvětlit. Nejjednodušší to bude vysvětlit na příkladu. Trapézový plech v roce 2017 stál 150 Kč/m2. V roce 2018 stál 165 Kč/m2, dále v roce 2019 175 Kč/m2 a tak dále. A nebo ještě lépe, jak vám rodiče říkali, že dříve si mohli za 10 Kč mohli koupit skoro celý nákup, dnes by cena takového nákupu stála 700 Kč.  Tento jev zdražování cen se nazývá inflace. 

Cena trapézového plechu v roce 2020 vs 2021

Bohužel inflace není to jediné co značně ovlivnilo cenu materiálů. Momentálně se nacházíme v době Covid-19 pandemie, která nepochybně ovlivnila život na planetě a také i chování celé ekonomiky. Některé ceny se nekontrolovatelně zvyšují o více než již zmiňovaných 5 %.

Když se podíváme na cenu trapézového plechu v roce 2021 tak si můžeme všimnout, že pro 50 mm tlustého, ocelového trapézového plechu je cena 399 Kč/m2. Oproti ceně, který byla v roce 2020 299 Kč/m2 je cena o 33% vyšší než v předešlém roce. Naneštěstí se tento problém netýká pouze trapézových plechů, ale všech stavebních materiálů. Některé ceny materiálů vzrostly klidně až o 150 %, což už je opravdu vysoké procento. 

I když se výrobci snaží vyhovět zákazníkům a cenu svých výrobků tlačit co nejvíce dolů, tak okolní záležitosti jim to nedovolí, na tolik jak by chtěli.

Pojďme se podrobněji podívat na ceny plechů, která se liší jak rozměrem, materiálem tak i tvarem. Na tomto odkazu: ceník trapézových plechů 2021 od firmy Maslen se můžete podrobněji podívat na přesné ceny jednotlivých výrobků.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete na našich stránkach zverejniť článok?

Kontaktujte nás e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.