Aký je rozdiel medzi brúseným a lešteným nerezom?

  • George Brookman
  • Bydlení

leštenie nerezovej ocele

Nerezový kov je veľmi versatilná a skutočnosť, že sa používa vo veľkom množstve odvetví to jedine potvrdzuje. Ak sa o toto zaujímate, možno ste už narazili na skutočnosť, že nerez sa dá rôzne povrchovo upravovať tak, aby vyhovoval vzhľadovým aj funkčným požiadavkám. Ak vás zaujíma proces leštenie nerezovej ocele, či kartáčování, čítajte ďalej.

Kde nájdete kartáčovaný nerez

Kartáčovaný nerez má pomerne špecifický vzhľad. Najčastejšie ho nájdete ako dizajnový prvok, alebo ako materiál pre kuchynské spotrebiče. Jeho špecifický a luxusný vzhľad je typický matnejším strieborným povrchom, na ktorom možno vidieť smer a cesty brúsneho kefy.
Keď je tento povrch čistý, pôsobí elegantne a profesionálne, pretože na povrchu nie sú takmer viditeľné odtlačky prstov alebo prachové častice. Často sa z brúseného nerezu vyrába povrchy rúry na pečenie, mikrovlniek, rýchlovarných kanvíc, sendvičovač, hriankovač a ďalších domácich spotrebičov, riad ale aj úchyty na skrine, lampy, kľučky a odpadkové koše. Ďalším typickým zástupcom výrobku z brúseného nerezu je kuchynský drez.

Kde nájdete leštený nerez

Leštený nerez, pokiaľ je dobre udržiavaný, poskytuje takmer zrkadlový odraz. Samozrejme záleží na tvare predmetu, ktorý je z lešteného nerezu vyrobený, ale v podstate sa v nerezu môžete veľmi dobre vidieť. Najčastejšie sa používa ako dizajnový prvok, ako materiál pre nerezové sochy, alebo kovové kúpeľňové doplnky. Kohútiky, sprchové hlavice, vstavané špunty, alebo držiaky na toaletný papier sú často z lešteného nerezu a pôsobí, keď sú čisté, veľmi sterilným dojmom.
Avšak práve pravidelná potreba správneho čistenia lešteného nerezu môže byť dôvod, kvôli ktorému si ho nie všetci budú chcieť zaobstarať. Je na ňom totiž vidieť každá kvapka vody, obzvlášť, keď máte vodu tvrdú a zabudnete ju z povrchu utrieť.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete na našich stránkach zverejniť článok?

Kontaktujte nás e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.